Rasmus töötab Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikus, kus tema igapäevatööks on organisatsiooni arendamine ja arenguprogrammide juhtimine. Kaheaastases sotsiaalsetele ettevõtetele mõeldud arenguprogrammis disainitakse või redisainitakse arenguprogrammi esimesel aastal teenusedisaini tööriistu, kasutades ühiskondlikke probleeme lahendavaid teenuseid.

Arenguprogrammi teisel aastal toetatakse action learning metoodikaga juhtide ja organisatsioonide arengut, et esimesel aastal disainitud teenuseid jätkusuutlikult juurutada ja vajalikud muudatused ellu viia.

Lisaks pakub Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik ka oma liikmetele võimalust kandideerida ja osaleda igal sügisel üheksa kuud kestvas action learning arenguprogrammis.

Rasmus õpib Tartu Ülikoolis doktorantuuris ja uurib, kuidas meeskonnad probleeme lahendavad. See teema on tihedalt seotud nii action learning metoodikaga kui ka disainimõtlemisega, mis on samuti üks probleemide lahendamise metoodika.

Lisaks arenguprogrammile juhib Rasmus sotsiaalse innovatsiooni võrgustikku ja osaleb Riigikantselei juhitud avaliku sektori ja sotsiaalse innovatsiooni rakkerühmas. Rasmus on ka väikeettevõtja ja partner Muhu pagarites.

Rasmusel on hetkel Eestis ainuke ILM (UK, London) litsentseeritud action learning fasilitaator Eestis. Lisaks action learning fasilitaatori rollile on Rasmus täiendanud ennast teenusedisaini fasilitaatorina Amsterdamis ja grupijuhtimise fasilitaatorina Londonis.

2014. aasta septembrist kuni 2015. aasta juunini juhtis Rasmus viit action learning rühma, kus osales kokku 30 inimest 22 organisatsioonist. Kokku toimus ligi 70 rühmakohtumist. Osalevate organisatsioonide seas olid Heateo SA, Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit, Let’s Do It World!, Väitlusselts, Uuskasutus- keskus, SOS Lasteküla, Sõbralt Sõbrale jt. Loe pilootprogrammi tulemustest siit